top of page

Наука

Кафедра менеджменту та адміністрування є потужною структурною одиницею Навчально-наукового інституту економіки і управління,  яка створена за наказом ректора  Національного університету харчових технологій від 03 березня 2016 р. об’єднанням науково-педагогічних колективів двох відомих кафедр університету: кафедри менеджменту й кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та логістики.

 

До складу новоствореної кафедри увійшли 7 докторів економічних наук, професорів, понад 19 кандидатів наук, 14 старших викладачів та асистентів, які приймають активну участь у науковій роботі кафедри та працюють над своїми дисертаційними дослідженнями. З кафедрою тісно співпрацюють науковці ІПДО НУХТ, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», КНТЕУ та інші.

Очолює кафедру Міненко Михайло Анатолійович, доктор економічних наук, професор.

З об’єднанням зусиль та отриманням можливості координувати роботу двох споріднених науково-педагогічних колективів, які до того ж мають спільну історію створення, перед кафедрою менеджменту та адміністрування відкрилися нові перспективи підготовки конкурентоспроможних фахівців спеціальності 073 «Менеджмент» різних освітніх кваліфікаційних рівнів («бакалавр», «спеціаліст», «магістр») за спеціалізаціями «Менеджмент організацій і адміністрування», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»,  «Логістика», «Інформаційні системи в менеджменті» усіх форм навчання.

Кафедра менеджменту та адміністрування інтегрувала здобутки колективів двох кафедр з науково-педагогічної діяльності, що знайшли відображення у чисельних наукових працях: дисертаційних роботах, монографіях, підручниках, навчальних посібниках, статтях тощо, а також досягнень студентів на Всеукраїнських олімпіадах з дисциплін, конкурсах наукових робіт.

Виконуючи поставлену задачу з підготовки майбутніх фахівців, професорсько-викладацький склад кафедри працює над забезпеченням навчального процесу не тільки студентів, що спеціалізуються по кафедрі, а й для інших спеціальностей  університету. Пріоритетною на кафедрі залишається традиція забезпечення наступності у розвитку наукової школи, закладена видатним вченим зі світовим ім’ям, академіком Чепурновим Іваном Андрійовичем, яка проявляється в активній  роботі з виховання молодих вчених із числа кращих випускників кафедри в рамках аспірантури і докторантури. На даний час над підготовкою дисертаційних досліджень працюють 20 аспірантів стаціонарної та заочної форм навчання, 2 здобувача, 2 докторанти.

Одним із пріоритетних векторів кафедри залишається реалізація усіх наукових програм і проектів, у тому числі міжнародних. Це дає можливість студентам кафедри проходити стажування за міжнародними програмами. Так, колектив кафедри співпрацює в рамках двосторонньої  угоди  з Ліцеєм сільського господарства  міста Шартр (Франція); Каунаським гуманітарним  факультетом Вільнюського університету (Литва). Окрім того, налагоджено зв’язки із навчальними закладами Швейцарії, Польщі в рамках проектів SCOPES та PRORES (Університет Санкт-Галлена – нім. Universität St. Gallen, HSG; Щецинський університет – пол. Uniwersytet  Szczeciński)).

Успішна реалізація міжнародних проектів є можливою за рахунок приділення особливої уваги опануванню студентами і викладачами англійської мови. Це сприяє викладанню профільних дисциплін, закріплених за кафедрою, англійською мовою.

Важливими  залишаються і спільні дослідження з науковими установами та підприємствами України, які є базами практик для студентів та стажування для викладачів кафедри. Серед них варто відзначити ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН України та Інститут продовольчих ресурсів НААНУ, Департамент харчової промисловості  Міністерства аграрної політики та продовольства України, Комітет підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України, ПАТ «Київхліб», ПрАТ «Київмлин», ПрАТ «Оболонь», ПрАТ «Київський завод шампанських вин», ПАТ «Росинка», ПАТ «Яготинський маслозавод», ПрАТ «Гадячсир» та інші.

Якорь 1
bottom of page