top of page

Логістика

Хто такі менеджери з логістики і чим вони займаються?

 

Логістика стала пріоритетною наукою і водночас окремою галуззю бізнесу сьогодення,  оскільки покликана раціоналізувати та оптимізувати усі процеси, пов’язані з матеріальними, фінансовими, інформаційними та іншими потоками.

Менеджер з логістики – це висококваліфікований та надзвичайно необхідний сьогодні на ринку праці професіонал, який здійснює фахове управління логістичними операціями, явищами та процесами, що мають місце при веденні підприємством господарської діяльності з метою підвищення його стійкості, координації дій та підвищення ефективності у поточному та довгостроковому періодах.

Основне завдання логіста − максимізувати прибуток при оптимізації витрат і втрат підприємства.

Професійність менеджера з логістики визначається його уміннями й навичками оперативного і стратегічного управління ресурсними, матеріальними, фінансовими та інформаційними потоками, забезпечення стійких логістичних зв’язків, формування ланцюгів поставок, впровадження методів оптимізації ресурсів та відповідних сучасних технологій у практичну діяльність підприємств різної галузевої приналежності.

Сучасний рівень розвитку економіки та ринкових відносин свідчить про те, щоуправління логістичними процесами та ланцюгами поставок є невід’ємною умовою успішного функціонування та розвитку будь-якої організації.

 

Логісти неодмінно потрібні:

- логістичним компаніям;

- забезпечуючим компаніям;

- виробничим компаніям;

- оптовим та роздрібним мережам;

- фінансовим структурам;

- підприємствам і організаціям,які провадять інноваційну діяльність;

 - представникам міжнародного бізнесу.

 

Менеджери з логістики, яких випускає кафедра менеджменту та адміністрування Національного університету харчових технологій можуть працювати на посадах:

1. Керівників та помічників керівників:

- підприємств, установ та організацій різних видів та форм власності

- підрозділів у сфері менеджменту, логістики, маркетингу, виробництва тощо;

- проектів та програм;

- підрозділів освіти та виробничого навчання та інших основних підрозділів в інших сферах діяльності.

2. Менеджерів (управителів):

- в оптовій та роздрібній торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами;

- в посередництві у торгівлі;

- на транспорті;

- з реклами;

- з питань комерційної діяльності та управління.

3. Організаторів:

- з постачання; 

- зі збуту;

- з експедирування;

- з діловодства.

4. Наукових співробітників у сферах:

- ефективності господарської діяльності;

- раціоналізації виробництва;

- проектів та програм;

- маркетингу.

5. Викладачів вищих навчальних закладів.

6. Професіоналів в інших сферах діяльності:

- закупниками;

- торговельними інспекторами;

- транспортними експедиторами;

- товарознавцями;

- диспетчерами

- тощо.

Професійна діяльність магістрів з логістики на первинних посадах передбачає:

- управління закупівельною, виробничою, збутовою діяльністю підприємства;

- організацію та забезпечення єдності транспортного процесу з процесами закупівлі, виробництва та збуту продукції;

- організацію транспортно-експедиційного обслуговування руху матеріальних потоків;

- організацію прямих, змішаних, інтермодальних та трансмодальних перевезень;

- оцінку ефективності функціонування логістичних систем;

- обґрунтування тарифів на транспортне обслуговування;

- володіння комп’ютерною технікою та основними комп’ютерними програмами у сфері логістики тощо.

 

Підготовка менеджерів з логістики на кафедрі менеджменту та адміністрування Національного університету харчових технологій зорієнтована на підготовку фахівців, які зможуть на високому професійному рівні забезпечувати поєднання основних функцій логістики (вантажопереробка, складування, транспортування, постачання, розподіл, управління закупівлями, замовленнями, запасами, виробництвом тощо) в єдиний бізнес-процес підприємства (організації), координувати і оптимізувати діяльність структурних підрозділів фірми та її партнерів.

 

Наполеглива праця викладацького складу кафедри менеджменту та адміністрування у напрямку інтегрованості навчальних курсів та мобільності студентів, сприяє тому, що магістри з логістики можуть легко адаптуватися до суміжної професійної діяльності, зокрема з таких її видів, як маркетингова, проектна, митна, зовнішньоекономічна, експедиційна, диспетчерська тощо.

 

Саме такий підхід до надання освітніх послуг забезпечує гідний рівень знань, умінь і навичок випускників кафедри та відповідність гаслу кафедри «Якість освіти – конкурентна перевага».

 

Обираючи навчання за спеціалізаціями «Логістика» на кафедрі менеджменту та адміністрування Національного університету харчових технологій, Ви гарантовано отримуєте можливість долучитися до передових наукових, інтелектуальних, інформаційних та культурних здобутків сучасності.

 Ми пропонуємо Вам:

1. Бути професійним логістом

Це стає можливим вже з першого курсу навчання за спеціальністю завдяки виваженій політиці стратегічного розвитку кафедри, орієнтирами якої є:

- формування стійких навичок логіста;

- формування лідерських здібностей;

- відпрацювання практичних навичок роботи

- відпрацювання навичок роботи у колективі;

- тісна співпраця зі студентами для виправдання очікувань майбутніх фахівців;

- можливість бути почутим на кожному етапі навчання.

2. Цікаве та неординарне навчання

Викладання профільних дисциплін здійснюють висококваліфіковані викладачі, серед яких 7 докторів наук, професорів, 19 кандидатів наук, доцентів, 3 кандидати наук, старші викладачі. 

Навчальні плани та програми підготовки менеджерів з логістики сформовані таким чином, щоб формування фахівця відбувалося на базі матеріалів і завдань, що максимально наближені до реальних умов функціонування сучасного бізнесу.

Студенти отримують можливість навчатися за програмами сертифікованих курсів та тренінгів за участю представників бізнесу, відвідувати семінари і майстер-класи, брати участь у розробці інноваційних проектів.

Також велика увага приділяється вивченню студентами сучасних програмних продуктів, які широко використовуються вітчизняними та закордонними компаніями.

Активна позиція кафедри менеджменту та адміністрування щодо тісної співпраці з представниками передових підприємств, організацій, фахових об'єднань вже зараз заклала підвалини до забезпечення випускників кафедри високою якістю професійних знань і навичок.

Серед представників ділових кіл варто назвати співпрацю з такими компаніями як Асоціація «Український логістичний альянс», «eSoft», «5PL», «Raben», «Coca-Cola», «Фокстрот», Клуб пакувальників України та інші. Саме за їх сприяння кафедра має змогу актуалізувати знання, вміння і навички менеджерів з логістики, забезпечувати їх конкурентоспроможність на ринку праці, формувати попит провідних компаній на випускників кафедри даної спеціалізації.

3. Необмежені можливості для саморозвитку

З метою саморозвитку студентів і формування у них професійних якостей, колектив кафедри регулярно працює над формуванням і оновленням авторських курсів, навчально-наукової та методичної літератури.

Окремої уваги заслуговує налагоджена система щодо організації цікавих та інформативних екскурсій, проходження виробничих і переддипломних практик, а також стажування на передових підприємствах та в відомих компаніях.

 

Крім цього, за кожною академічною групою студентів закріплюється 2 куратори: старший куратор –  із числа викладачів кафедри, та молодший куратор – із числа студентів старших курсів. Інститут кураторства покликаний сприяти саморозвитку та самореалізації студентів у всіх можливих напрямках.

4. Багатоваріантність підходів до самореалізації

Самореалізація – невід’ємний елемент професійного зростання особистості. Розуміючи це, кафедра вживає заходів щодо участі своїх студентів у різноманітних наукових та культурних заходах, зокрема, що стосується олімпіад зі спеціальності, наукових конкурсах, творчих вечорах і концертах, присвячених Дню першокурсника, Дню Європи, Дню логістики тощо.

Свій високий рівень засвідчило вже багато студентів, які навчалися на менеджера з логістики та менеджера зовнішньоекономічної діяльності. Щорічне отримання призових місць на олімпіадах та конкурсах стало визначальною рисою підготовки наших студентів.

Зокрема, у 2015 році студенти 5-курсу, які навчалися на менеджерів з логістики, посіли одразу 3 призових місця у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Логістика», з яких одне перше місце і два других місця.

Також у 2015 році студент 6 курсу Антон Гордієнко, який навчався за спеціальністю «Логістика», став переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Золотий каштан 2015», присвяченого актуальним проблемам пакувальної індустрії. Він представив проект у номінації «Упаковка – елемент логістики», запропонувавши доволі цікаве рішення для виробників слабоалкогольних та безалкогольних напоїв під назвою «Beverage glass goblet».

 

Результатом активної співпраці з відомою спеціалізованою компанією «5PL» і долученням викладачів й студентів до сучасних тенденцій ринку стала успішна участь і відзнака у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт на тему «Логістика майбутнього. Моя модель 5PL–провайдера в Україні» студентки Олени Михайлюти, яка навчається на 5 курсі за спеціальністю «Логістика». Надісланий ректору університету лист-подяка від організаторів конкурсу свідчить про  високу оцінку рівня підготовки та креативність нашої студентки представниками компанії «5PL» і президентом Асоціації «Український логістичний альянс» Марією Григорак.

У 2017 році команда кафедри менеджменту та адміністрування, до складу якої увійшли Санюліан Сатьяі Ніс, Вікторія Марущенко, Анастасія Матусевич, Тетяна Чернуха, Надія Рубан, за результатами Всеукраїнського конкурсу з логістики стала переможцем одразу у двох номінаціях, зайнявши 3 місце у номінації «Найкраща презентація на тему «Логістика Євробачення-2017» та одноосібно виборовши перемогу у номінації «Найкраща презентація «Професія логіста».

Цього ж року збірна команда кафедри менеджменту та адміністрування  стала переможцем квесту з логістики від компанії ZAMMLER, організованого до Всеукраїнського дня логістики.

5. Можливість формування Вас як науковця

Якщо Ви бачите своє покликання у науковій сфері і плануєте стати відомим науковцем в галузі логістики або просто не хочете стояти осторонь розвитку науки і бажаєте внести свій вклад у розвиток, то реалізація Ваших задумів стане можливою за рахунок долучення до наукових конференцій, конгресів, семінарів, форумів різного рівня з актуальних проблем сьогодення.

Кафедра менеджменту та адміністрування займає активну позицію щодо організацій та проведення подібних заходів, приділяючи значну увагу участі у них студентів усіх курсів. Кращі ідеї і доповіді публікуються у збірниках наукових праць та матеріалах конференцій.

Щорічно кафедра менеджменту та адміністрування є організатором та співорганізатором наукових конференцій, зокрема:

- Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Участь молоді у розвитку

   економіки та суспільства України»;

- Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді -

   вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті»;

- Всеукраїнської науково-практичної конференції «Підвищення ефективності діяльності підприємств харчової та переробної галузей АПК».

Крім того, по завершенню навчання у Вас є можливість продовжити свій науковий шлях, вступивши до аспірантури, а у подальшому і докторантури, Національного університету харчових технологій.

6. Рівень освітніх послуг у відповідності до стандартів європейської освіти

Викладачами розробляються авторські курси, які відповідають високим стандартам європейської освіти.

 

7. Навчання за рахунок коштів державного бюджету (держзамовлення) у престижному ВНЗ

Навчання на менеджера з логістики дає можливість отримати диплом державного зразка навчального закладу з високим статусом і визнанням. Крім цього у Вас є можливість економити власні кошти на оплату навчання і разом з тим отримувати стипендію.

 

8. Упевненість у працевлаштуванні за спеціальністю

Наші випускники працюють за спеціальністю та займають керівні посади:

 

- у відомих вітчизняних і іноземних компаніях, таких як Philip Morris, ION GROUP, Lifecell, PepsiCo, Mondelēz International;

- у державних установах та підприємствах, таких як НЕК «Укренерго», НАК «Нафтогаз України»;

- є власниками приватного бізнесу тощо.

Таким чином, навчаючись на менеджера з логістики у Національному університеті харчових технологій Ви отримуєте унікальну можливість:

- навчатися у кращих викладачів-науковців (ознайомитись з викладацьким складом кафедри менеджменту та адміністрування);

- отримувати актуальні знання зі спеціальності від бізнесу;

- самоудосконалюватися та самореалізовуватися;

- бути професіоналом своєї справи, зайнявши високу посаду з гідною оплатою праці;

- отримати визнання і повагу.

Якорь 1
bottom of page