top of page

Менеджмент організацій і адміністрування

 “Не бійся, що не знаєш – бійся, що не вчишся”

Хто такий менеджер? Хто такі менеджери і чим вони займаються?

Менеджер (від англ. manage – управляти) – це співробітник компанії, основне завдання якого полягає в управлінні іншими співробітниками і ключовими ресурсами компанії, він визначає цілі розвитку компанії і обґрунтовує напрями їх досягнення.

Усі господарські операції можна, в кінцевому результаті, визначити трьома словами: ЛЮДИ, ПРОДУКТИ, ПРИБУТОК. На першому місці стоять люди. Якщо немає надійної команди, то з решти факторів мало що вдасться зробити. Управління – це не що інше, як налаштовування інших на роботу (Лі Якокка).

Сьогодні дехто не відрізняє менеджера, економіста, підприємця. Однак між цими професіями є відмінності. Важливо розуміти, що слова «підприємець» і «менеджер» не є синонімами. Підприємець - це людина, яка бере на себе ризик, пов'язаний з організацією нового підприємства або з розробкою нової ідеї, нової продукції або нового виду послуг, які пропонуються суспільству.

Для того, щоб ця ідея запрацювала, потрібно створити організацію, налагодити систему її функціонування і управління, розподілити обов’язки, ресурси і зв’язки всередині організації. Будь-яка організація є складною, відкритою і динамічною системою і тільки менеджер розуміється на тому, як зробити так, щоб вона ефективно працювала.

Якщо підприємці беруть активну участь у формуванні цілей та керівництві суб'єктів господарювання, то їх можна вважати менеджерами. Але не завжди видатний підприємець стає дуже ефективним менеджером. Організації, які створюють підприємці, в кінцевому рахунку навіть можуть розпадатися. І причиною може бути погане керівництво, а не погані ідеї. Світовий досвід показує, що дуже багато  цікавих інноваційних економічно привабливих ідей не досягли успіху через те, що розробник не мав бажання поділитися часткою у прибутку і залучити професійного менеджера для організації справи.

Якщо порівнювати менеджера і економіста, то тут також є суттєві відмінності.

У загальному понятті, економіст – фахівець, який вивчає, розвиває і застосовує теорію економіки, досліджує економічну політику. Економіст знає як працюють економічні ринкові закони і як аналізувати діяльність організації, яка працює під дією цих законів.

 

Менеджер знає як організувати економістів для виконання складних стратегічних задач щодо забезпечення ефективної діяльності організації.

Сьогодні перебільшити значення менеджера важко. Вони зустрічаються у всіх сферах економічної діяльності. Складно визначити ту сферу, в якій відсутні планування, організування, мотивування, контролювання і регулювання. Це все – функції менеджменту, які опановують студенти, навчись за спеціальністю «Менеджмент». Сьогодні менеджер працює в таких сферах економічної діяльності, як фінансова, інвестиційна, інноваційна, управління персоналом, проектами, соціальна відповідальність, зовнішньоекономічна діяльність, корпоративне, антикризове управління, управління продажем, закупками, рекламою, тощо.

 

Таких спеціалістів готує наша кафедра. Ми будемо раді бачити Вас у нас!

 

 

 

ШІСТЬ ПРИЧИН, за якими варто опановувати спеціалізацію «Менеджмент та адміністрування»

саме у нас:

 

1. Хочу одержати сучасну, цікаву і потрібну в майбутньому спеціальність МЕНЕДЖМЕНТ.

Робота менеджера сьогодні є престижною, відповідальною і високооплачуваною. Топ-менеджер - це вищий рівень керівної ланки, керуючий вищої кваліфікації. Від рішення менеджера залежить діяльність і процвітання всієї організації. Адже саме він відповідальний за прийняття рішень. Топ-менеджер - це професіонал високого рівня і з великим досвідом роботи, що має талант керівника, що володіє певними якостями і здатністю стратегічно мислити.

 2. Хочу навчатися безкоштовно.

Саме у НУХТ, як у державному навчальному закладі, є можливість отримати освіту за кошти держави, отримуючи стипендію!

3. Хочу навчатися у кращих викладачів.

У НУХТ підготовку фахівців за спеціальністю «Менеджмент» здійснюють 7 докторів наук, професорів; 19 кандидатів наук, доцентів; 14 старших викладачів та асистентів. Високий рівень викладання – запорука якісної освіти! Ознайомитись з викладацьким складом кафедри менеджменту та адміністрування.

4. Хочу отримувати найсучасніші знання зі спеціальності.

У НУХТ всі навчальні дисципліни забезпечені сучасною методичною літературою – у Вас є всі можливості першим дізнаватися про новації в управлінні.

5. Хочу отримати гідну, високооплачувану роботу після закінчення навчання.

Серед випускників кафедри – керівники і провідні спеціалісти найпотужніших харчових підприємств України (Терещенко Олександр  - Менеджер з реалізації ТОВ «ОВОСТАР»; Озкале (Перинська) Євгенія – менеджер по персоналу відділу продажів ПАТ «Оболонь»; Хобта (Королік) Анастасія - Яготинський маслозавод; Столярчук (Котеленець) Катерина  - бухгалтер 1 категорії ДП ПАТ «Київхліб»; Просяник Дар'я (закінчила спеціалізацію «Інформаційні системи в менеджменті» у 2010р.) – провідний спеціаліст по роботі з ключовиими замовниками державного сектору Microsoft.

6. Хочу вивчати міжнародний досвід в галузі менеджменту.

Для студентів спеціальності «Менеджмент» протягом навчання є можливість стажування на грантовій основі за програмою Еразмус+, стажування у Вільнюському університеті (Литва), Щецинському університеті (Польща).

Крім цього, для студентів спеціальності «Менеджмент» випускова кафедра менеджменту та адміністрування пропонує можливість продовжити навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні «магістр» за програмою подвійних дипломів, що передбачає навчання  в НУХТ та Вищий школі управління охороною праці у м.Катовіце (Польща). 

Нині підготовка менеджерів у НУХТ здійснюється за дворівневою системою. Після чотирирічного курсу навчання студенти отримують кваліфікацію бакалавра; закінчивши п’ятий - спеціаліста, і ще половину шостого курсу – магістра.

Випускники коледжів та технікумів, які навчались за спорідненими спеціальностями, можуть продовжити здобувати освіту в університеті за скороченим терміном навчання.

Щорічно кафедра менеджменту та адміністрування є організатором та співорганізатором наукових конференцій, зокрема:

- Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді -

   вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті»;

- Міжнародної науково-практичної конференції «Управління сучасним підприємством»;

- Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Участь молоді у розвитку

   економіки та суспільства України»;

- Всеукраїнської науково-практичної конференції «Підвищення ефективності діяльності підприємств харчової та переробної галузей АПК».

Ґрунтовна підготовка наших студентів дозволяє їм посідати призові місця на Всеукраїнських та міжнародних  конкурсах науково-дослідних робіт та фахових олімпіадах з менеджменту.

Якорь 1
bottom of page